Podporujeme

Svými aktivitami a příspěvky se snažíme podpořit na cestě k úspěchu nadané mladé sportovce z Cykloklubu RBB Invest Jindřichův Hradec a TJ Slovan Jindřichův Hradec – florbalový oddíl

TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl

Florbal JH

Vznik florbalového oddílu pod hlavičkou TJ Slovan JH, o. s. se datuje na podzim roku 2006, kdy byla realizována myšlenka Martina Knoblocha a Jiřího Holického založit florbalový klub, který by se účastnil mistrovských soutěží. Florbal se v Jindřichově Hradci hrával od konce 90. let při DDM JH a hraje se dodnes. V „domečku“ začínal nejeden stávající hráč FK Slovan JH. Jakákoliv soutěž se však nehrála. Roku 2003 se dal dohromady florbalový tým složený z příslušníků armády ze Žižkových kasáren (TJ Sokol Army Sharks), kde také hrávala část hráčů z dnešního klubu Slovanu a kde k florbalu přičichl i Martin Knobloch. Bohužel po dvou letech se klub rozpadl jednak z organizačních důvodů a jednak z nepříliš vyhovujích podmínek pro provozování tohoto sportu. Myšlenka založit klub s mládežnickou základnou vznikla u Martina Knoblocha a Jiřího Holického. Prvně jmenovaný začal jednat, druhý papírovat a po oslovení kamarádů florbalistů i neflorbalistů, zda do toho půjdou, se začalo trénovat. První dvacítka hráčů se scházela na Slovanu a hrálo se „na lavičky“ a vypůjčené branky. Podzim utekl jako voda a během něj předseda klubu vyjednal vstup do tělovýchovné jednoty Slovan, která v čele s tehdejším vstřícným sekretářem p. Ing. Zdeňkem Turynou vzala florbalisty pod svá křídla.

V sezóně 2007/2008 vstoupil FK Slovan JH do soutěží pod hlavičkou CFbU se třemi družstvy (muži, junioři a starší žáci) a hned v první sezóně muži postoupili do 3. ligy. O dva roky později už narostla členská základna do takových rozměrů, že v sezóně 2009/2010 bylo nutné otevřít další trojici kategorií (mladší žáci, ženy, muži B). Florbalový boom vygradoval v létě 2010, kdy se v J. Hradci uskutečnil mezinárodní florbalový turnaj za účasti nejlepších klubů z Čech a Slovenska. Ve stejném roce vybojovalo „béčko“ mužů postup do Jihočeské ligy mužů. Díky stále probíhajícímu náboru se řady florbalistů rozšiřovaly především u mladých chlapců a tak do další sezóny 2011/2012, celkově páté v historii klubu, vstoupil Slovan JH florbalový oddíl s celkovou mužskou věkovou strukturou. K elévům přibývají dorostenci a hráčů florbalu je ve městě nad Vajgarem více než 150. Oddíl florbalu se stává největším pod křídly Slovanu a vzápětí přichází další sportovní úspěch! Dorostenci postupují do baráže, v níž překvapují a postupují do celostátní 1. ligy dorostenců! Radost dělají také elévové a mladší žáci, kteří se začínají pravidelně umisťovat na stupních vítězů ve svých soutěžích, na čemž mají lví podíl trenéři René Vettermann a Bohumír Šotek. Nynější šestá sezóna, které předcházel druhý ročník letního turnaje, je v plném proudu a Jindřichův Hradec v ní reprezentuje 10 družstev (2x muži, ženy, junioři, dorostenci, starší žáci, 2x mladší žáci, 2x elévové) a do nové sezóny se rýsuje další, které budou tvořit dorostenky.

TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl
TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl
TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl

South Bohemia OREGO Cup 2012

Florbalový turnaj South Bohemia Orego Cup byl přípravným turnajem extraligových a prvoligových mužstech před hlavní sezónou, který se tentokrát konal za podpory společnosti Orego finance s.r.o. již po druhé v Jindřichově Hradci. Pozvání přijalo osm týmů z elitních celostátních soutěží, přičemž jeden z nich byl výběr toho nejlepšího z jihu Čech, tzv. Jihočeský Orego výběr. Fortuna extraligu zastupovali týmy Tatran Střešovice, Billy Boy Mladá Boleslav nebo x3m team SSK Future. Prvoligovou soutěž reprezentovala mužstva s extraligovými zkušenostmi jako např. TJ SAM 73 Znojmo nebo Sokol Královské Vinohrady, dále Spartak Pelhřimov a FBC Česká Lípa. Posledním týmem byl již zmíněný Jihočeský Orego výběr, který byl složen z nejlepších hráčů okolních měst - Dačice, České Budějovice, Slavonice a samozřejmě Jindřichův Hradec.

TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl
TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl
TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl
TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl
TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl
TJ Slovan J. Hradec – florbalový oddíl

Turnaj se konal ve dnech 13. – 15.7. 2012 v Jindřichově Hradci. Vzhledem k jeho velikosti a týmům, které se ho zúčastnili, můžeme hovořit o jedné z největších florbalových akcí na jihu Čech. Zvučnosti celé akce pak přidal ještě florbalový oddíl TJ Slovan Jindřichův Hradec, který celou akci pořdal a jeden z jeho hlavních trenérů, který složil tým nejlepších jihočeských hráčů, Jihočeský Orego výběr.

TJ Slovan OREGO Jindřichův Hradec – florbalový oddíl JUNIOŘI (sezóna 2012/2013 )

ISOLINE CUP 2013

Ve dnech 19. a 20. 1. 2013 se v Jindřichově Hradci v rámci turnaje ISOLINE CUP 2013 uskutečnílo zemské finále krajských reprezentací do 17 let. Jednalo se o velmi prestižní akci, jejímž patrnonem je jako již tradičně společnost ISOLINE a která se mohla uskutečnit v Jindřichově Hradci i díky podpoře společnosti Orego finance s.r.o. Turnaj se konal v daném termíny současně na dvou místech republiky – v Jindřichově Hradci, kde se hrálo zemské finále a ve Znojmě, kde se hrálo finále krajských reprezntací Moravy. Do J. Hradce tak zavítaly výběry krajů středočeského, libereckého, karlovarského, plzeňského, Praha, ústeckého, královéhradeckého a samozjřemě jihočeského, přičemž vítězný kraj se následující týden utkal s vítězným krajem v super finále, které se konalo v pražské O2 aréně. Atraktivitě turnaje v Jindřichově Hradci přidal mimo jiné finálový zápas, kdy favorizovaní Pražené inkasovali sedm vteřin před koncem utkání vítězný gól od výběru ústeckého kraje. Celá akce byla bezpochyby velkým florbalových svátkem a především pěknou podívanou. Florbalový oddíl TJ Slovan J. Hradce opět ukázal, jak mu záleží na sportovním dění v J. Hradci a že pro něj není problém organizace turnajů celorepublikového formátu.

Foto: http://www.isolinecup.cz/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1&lang=cs

ZPĚT

Kontakt

+420 777 678 440
e-mail: info@oregofinance.cz

Sídlo společnosti:
Pod Habrovou 490/8
152 00 Praha 5

Pobočka Jindřichův Hradec:
budova Komerční banky, 1. patro
Klášterská 140
377 01 Jindřichův Hradec

Pobočka České Budějovice:
Šumavská 26
370 01 České Budějovice

Pobočka Tábor:
9. května 640
390 02 Tábor